O Gardene

Spoločnosť GARDENA založili v roku 1961 Werner Kress a Eberhard Kastner. V roku 1966 sa zrodilo logo GARDENA,  dodnes používané slniečko a farebná dúha. Za niekoľko rokov sa firma z malého obchodu so záhradným náradím rozrástla do celého sveta a stala sa najznámejším výrobcom inteligentných výrobkov a systémov pre starostlivosť o záhradu.
Tajomstvo tohto úspechu tkvie vo veľkej inovačnej sile značky a dôslednej sortimentovej a predajnej politike, ktorá sa orientuje na potreby a požiadavky zákazníkov. GARDENA GmbH so sídlom v Ulme patrí od marca 2007 do skupiny Husqvarna.

GARDENA je v medzinárodnej konkurencii jednou z najsilnejších značiek v záhradnom sektore. Na úspešnej ceste budovania značky prerazila do obchodov a ku konečným zákazníkom vďaka svojim moderným a vysoko kvalitným výrobkom s nezameniteľným designom. Silná pozícia na trhu, zosilnená sympatiami a znalosťami značky u zákazníkov, je ideálnym predpokladom pre ďalší úspešný rozvoj. V súvislosti s premenou úžitkových záhrad na „oddychové“ bude v budúcnosti určite stúpať dopyt aj po službách s tým spojených, t.j. po plánovaní a realizácii záhrad až po celkovú starostlivosť o záhradu.

Sortiment značky Gardena zahŕňa tri oblasti

Zavlažovanie záhrad

Original GARDENA systém, hadice, hadicové vozíky, Sprinklersystém, Micro-Drip-systém, riadenie zavlažovania.

Záhradné náradie

Mechanické, elektrické, akumulátorové alebo robotické kosačky, prevzdušňovače, vertikutátory, nožnice, pílky, drviče, čerpadlá a filtre.

Čerpadlá

Záhradné, ponorné tlakové, ponorné, kalové čerpadlá, domáce vodné automaty, domáce vodárne.